wtorek, 13 października 2015

Wiesław Zieliński odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

W dniu 12 października 2015 r. zmarł nasz Kolega klubowy Wiesław Tadeusz Zieliński - dziennikarz, publicysta, autor opowiadań myśliwskich. To w naszym Klubie odbyła się promocja jego znakomitej książki "W Bieszczadach i gdzie indziej" i to dwukrotnie: kiedy ukazało się jej pierwsze wydanie i kolejne - bibliofilskie.


Wiesław Zieliński był doświadczonym myśliwym, członkiem Klubu Myśliwskiego Hubertus niemal od początku jego istnienia. Był wspaniałym Kolegą, lubianym i szanowanym, znanym z ogromnego poczucia humoru. Kiedy wydawaliśmy "Księgę Hubertusa", która dokumentowała 10 lat działalności naszego Klubu na potrzeby tego wydawnictwa o sobie napisał tak:
"Urodziłem się, bo innego wyjścia nie miałem. Z warszawskich urwisów na mojej ulicy byłem największym miłośnikiem przyrody. Wielu mówiło: - Ale z niego dobre ziółko. Wad mam więcej niż czerwonych krwinek, ale też i jedną zaletę. Lubię często się śmiać, nawet z samego siebie."
O Wiesiu można napisać jeszcze: dziennikarz, publikował w prasie centralnej, regionalnej i litewskiej. Były członek zwyczajny ZAIKS-u i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Autor pierwszej "Encyklopedii Rozrywek Umysłowych", drukowanej w odcinkach w "W Walce Młodych (1981-1984). Założyciel i redaktor naczelny pisma "Świat Rozrywki" (1990-1994). Stały współpracownik "Łowca Polskiego" od 1964 r., obecny prawie w każdym numerze pisma. 
"To pewnie przepustka do "Księgi Rekordów Guinnesa". Jeśli nie teraz, to w 2014 - złotego jubileuszu moich stosunków partnerskich z Łowcem". 
Autor książek o tematyce łowieckiej. 
"Poluję głównie w Bieszczadach. Nigdy nie strzelam z ambony."
Odznaczony m.in ZŁOMEM i Medalem Św. Huberta. Zasłużony dla myślistwa krośnieńskiego. W Pałacu Prezydenckim udekorowany Złotym Krzyżem Zasługi za "Zasługi w pracy dla PZŁ".

Wiesiu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało podczas spotkań klubowych, Twojej otwartości i poczucia humoru.
                                                            
                                                                              Członkowie "Klubu Hubertus"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz