środa, 18 kwietnia 2012

18 IV 2012 - POLOWANIE NA ZWIERZYNĘ DROBNĄ Z DOŚWIADCZENIA STRZELCA SPORTOWEGO - relacja ze spotkania z Piotrem Waślickim

W środę 18 kwietnia 2012 roku, w Klubie Myśliwskim Hubertus gościł kol. Piotr Waślicki, łowczy koła z 35-letnim stażem, były reprezentant Polski w strzelectwie śrutowym, medalista Mistrzostw Europy. 

Środowe spotkanie tematyczne poświęcone zostało tematowi "Polowanie na zwierzynę drobną z doświadczenia strzelca sportowego". 

W pierwszej części spotkania, kol. Piotr Waślicki wspominał czasy swoich osiągnięć sportowych w strzelaniu do rzutków. Barwne wspomnienia wzbogaciła prezentacja zdjęć, relacji prasowych i medali, które zdobył uczestnicząc w różnych zawodach sportowych, między innymi w Mistrzostwach Europy we Włoszech, Hiszpanii i NRD. 

Kol. Piotr Waślicki był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy w strzelaniu do rzutków. Podczas Mistrzostw Europy 1971 roku w Suhl zdobył indywidualnie brązowy medal w konkurencji skeet 150. W 1972 roku w Madrycie zdobył drużynowo brązowy medal Mistrzostw Europy w tej samej konkurencji. W 1973 roku powtórzył ten sukces w czasie Mistrzostw Europy w Turynie. W 1975 roku w Wiedniu zdobył brąz w drużynowej konkurencji skeet 100, a w 1977 w Dorchester - drużynowy brąz w skeet 150. W drugiej części spotkania nie obyło się bez akcentów myśliwskich. Kol. Piotr Waślicki snuł sentymentalne wspomnienia o polowaniach na zające, bażanty i kuropatwy. Na zakończenie udzielił wielu cennych porad wytrawnego strzelca dotyczących broni, amunicji oraz techniki strzelania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz