środa, 15 lutego 2012

15 II 2012 - FOTOKASTY NOWYM TRENDEM W FOTOREPORTAŻU - relacja ze spotkania z Andrzejem Wierzbieńcem

W środę 15 lutego 2012 roku odbyło się spotkanie tematyczne dotyczące nowego trendu w fotoreportażu, czyli fotokastach. Prelegentem w trakcie spotkania był kol. Andrzej Wierzbieniec - członek Klubu Myśliwskiego Hubertus, myśliwy, fotograf, dziennikarz. 
Fotokast to multimedialny fotoreportaż. Dzięki fotokastom można opowiedzieć ciekawą historię za pomocą zdjęć i dźwięków. Ideą fotokastu jest stworzenie przekazu komunikacyjnego poprzez zintegrowanie w jednej formie reportażu radiowego z fotoreportażem prasowym. Poprzez multimedialną prezentację można zaprowadzić odbiorcę do bohatera czy wydarzenia, pokazać go na zdjęciach, krótkim filmie, ukazać, jak żyje, wygląda, co lubi. Wszystko to może być doprawione jego prawdziwymi wypowiedziami, dźwiękami, muzyką, a także komentarzem autora.

Zobacz fotokasty o tematyce łowieckiej i przyrodniczej z cyklu "Las 2010 Obrazów"- projektu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie:

Lecą żurawie
Lecą żurawie
Misterium jeleni
Misterium jeleni
Świat według bobra
Świat według bobra
Kol. Andrzej Wierzbieniec przedstawił fotokasty, jako nowy sposób opowiadania historii łowieckich i przyrodniczych, w czym się specjalizuje. Mówił, jak należy robić zdjęcia, by uzyskać jak najlepszy efekt, jak je zaprezentować w sposób interesujący i pomysłowy. Jak dokonać ich selekcji, co powinno zostać w naszych fotozbiorach.


Spotkanie tematyczne uświetniły także imieniny klubowych Ryszardów, którym hucznie składano życzenia Darz Bór! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz