środa, 11 grudnia 2013

11 XII 2013 - relacja ze spotkania z Andrzejem Arcimowiczem

W środę 11 grudnia 2013 roku w Klubie Myśliwskim Hubertus odbyło się spotkanie z Andrzejem Arcimowiczem - myśliwym, dziennikarzem, artystą grafikiem i wydawcą. Tematem przewodnim spotkania była opowieść o Mirosławie Pokorze, sportretowanym przez gościa spotkania w jego książce pt. "Mirek".


Mirosław Pokora (ur. 1933 w Warszawie, zm. 2006) – polski ilustrator książek (głównie literatury dziecięcej), plakacista, autor rysunków satyrycznych i karykaturzysta. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Jako rysownik debiutował w 1955 w tygodniku "Przyjaźń", publikował w czasopismach polskich (m.in. "Szpilki", "Świat", "Dookoła Świata", "Kurier Polski") oraz zagranicznych (m.in. norweskie "Aften Posten" i duńskie "Politiken"). Mirosław Pokora jest też autorem książki pt. "To samo inaczej", którą również zilustrował.
Mirosław Pokora - jak wspomina Andrzej Arcimowicz w swojej książce - "...był przede wszystkim zapalonym myśliwym, traktującym polowanie jako sposób na życie. Przebywanie na łonie natury było dla niego niezwykle istotne. Zawsze był człowiekiem wolnym i niezależnym. Wyjazd na polowanie przedkładał ponad wszystkie inne zajęcia i obowiązki. Mawiał, że praca nie zając, nie ucieknie, a do lasu trzeba przecież pojechać..." 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz