środa, 16 maja 2012

16 IV 2012 - MONGOLIA - relacja ze spotkania z Dovdonem Murunem

W dniu 16 kwietnia 2012 roku, w Klubie Myśliwskim Hubertus odbyło się spotkanie towarzyskie na które został zaproszony gość z Mongolii - Magsar khuchit Dovdon Murun. 

Dovdon Murun mieszka od kilkunastu lat w Polsce, ale od wiosny do jesieni przebywa w Mongolii pomagając Polakom jako przewodnik, pilot, organizator wypraw myśliwskich. 

Większość obcokrajowców wyobraża sobie Mongolię jako kraj gdzie dominują stepy i pustynia. Tymczasem Mongolia to prawdziwe królestwo przyrody z błękitnym niebem, słonecznymi dniami, rozległymi obszarami górskimi pokrytymi lasami, górskimi szczytami z wiecznymi śniegami, stepami zachodzącymi za horyzont, srebrzystymi wstążkami rzek przepływającymi przez zielone łąki i pagórkowate równiny, rzadko spotykanymi pustynnymi wydmami i bogatym światem zwierzęcym.

Mongolia jest krajem z wielowiekową historią i tradycją, ciekawymi obyczajami, niepowtarzalnymi zabytkami historycznymi i wielkim egzotyzmem, które odznaczają się niezwykłą siłą przyciągającą uwagę zagranicznych turystów. 

Mongolia ma aż w nadmiarze, to co jest dzisiaj dla ludzkości największym skarbem – nieskażone środowisko naturalne a mieszkańcy Mongolii słyną ze swej gościnności, życzliwości i szacunku dla gości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz