środa, 21 marca 2012

21 III 2012 - relacja ze spotkania z Krzysztofem Szusterem

W środę 21 marca 2012 roku, w Klubie Myśliwskim Hubertus gościł kol. Krzysztof Szuster.


Swojej prelekcji, kol. Krzysztof Szuster nadał formę barwnej gawędy na temat trzech życiowych pasji. 

Pierwsza - artystyczna.  Tej pasji - jak sam powiedział - poświęcił pierwsze 20 lat swojego zawodowego życia. Dziś z przyjemnością wraca do niej, jako organizator i konferansjer dużych imprez plenerowych. 

Przykładem mogą być obchody w 2011 roku Hubertusa zorganizowane w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Gościem tej imprezy był Prezydent RP, Bronisław Komorowski wraz z małżonką, który wysłuchał w łazienkowskim Amfiteatrze koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych i obejrzał występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Kol. Krzysztof Szuster, jako organizator i konferansjer tej imprezy zaaranżował niecodzinną przeróbkę pieśni ludowej, nawiązując – w ciepłym i humorystycznym tonie – do prezydenckich polowań. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć filmową relację z tej imprezy wzbogaconą komentarzem i uwagami kol. Krzysztofa Szustera.

Druga pasja - to myślistwo i broń. Tej pasji, a w szczególności broni, kol. Krzysztof Szuster poświęcił kolejne 20 lat zawodowego życia. Założył i rozwinął, znaną i uznaną w środowisku polskich myśliwych, firmę M.K. Szuster, która posiada w swojej ofercie między innymi broń, amunicję i optykę znanych i renomowanych producentów z Europy i Ameryki Północnej. 

W chwili obecnej - po przekazaniu firmy w ręce swoich dzieci - nie angażuje się już w bezpośrednie zarządzanie operacjami firmy. Od czasu do czasu - jak sam powiedział - służy nowym zarządzającym swoją radą i doświadczeniem, a funkcja doradcy bardzo mu odpowiada. O ile kol. Krzysztof Szuster rozstał się z bronią w sensie zawodowym, to wciąż nie może się z nią rozstać podczas wypraw w knieję i w pole, a w wyprawach tych - ma nadzieję - będzie mu w przyszłości towarzyszył nowy mieszkaniec domu Państwa Szuster - kilkumiesięczny szczeniak rasy Pointer.

Dzięki tym zmianom w życiu zawodowym, kol. Krzysztof Szuster poświęca swój czas na trzecią pasję - czyli konie i powożenie zaprzęgami konnymi. Jak powiedział - planuje, aby ta pasja wypełniała  następne 20 lat swojego życia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz