środa, 11 stycznia 2012

11 I 2012 - POLOWANIA NA DALEKIEJ PÓŁNOCY - relacja ze spotkania z Mirosławem Gorbaczem

W środę 11 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie tematyczne, którego prelegentem był kol. Mirosław Gorbacz - myśliwy i fotograf. Spotkanie zatytułowane "Polowania na dalekiej północy" dotyczyło relacji z wypraw myśliwskich kol. Mirosława Gorbacza do wielu egzotycznych miejsc wokół bieguna północnego i jak później się okazało - również wokół bieguna południowego.
Kol. Mirosław Gorbacz z pasją opowiadał o swoich wyprawach łowieckich wokół bieguna północnego. Swoje opowieści o polowaniach na Grenlandii, w północnej Kanadzie i na Kołymie wzbogacał prezentując bogatą dokumentacją fotograficzną, jak również wyświetlając filmy dokumentujące poszczególne podróże.


Dużo czasu kol. Mirosław Gorbacz poświęcił swojej podróży na Kołymę, która okazała się nieszczęśliwa, ze względu na tragiczną śmierć dwu członków tej wyprawy - kolegów myśliwych z Polski. Do dziś nie wyjaśniono okoliczności wypadku śmigłowca, którym lecieli na polowanie tragicznie zmarli koledzy. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć film dokumentalny poświęcony tej wyprawie, który szczegółowo przedstawiał okoliczności towarzyszące kołymskiemu dramatowi polskich myśliwych.
 
Na zakończenie kol. Mirosław Gorbacz opowiedział uczestnikom spotkania o swojej wyprawie na Nową Zelandię, gdzie miał okazję zapolować i pozyskać Tara Himalajskiego.
Tar Himalajski - bliski krewny występujących w Polsce muflonów i kozic - z rodziny krętorogich, nie jest gatunkiem rodzimym w Nowej Zelandii. Choć został introdukowany przez kolonizujących wyspę Europejczyków, to znalazł niezwykle przyjazne warunki do życia i rozwoju w górskich rejonach Nowej Zelandii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz